Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts (LVKĶI) ir viens no vadošajiem koksnes un citas biomasas izpētes centriem Baltijas reģionā. Institūts dibināts 1946. gadā un apvieno desmitiem gadu ilgas zinātnes tradīcijas ar dinamisku skatījumu uz jaunākajām koksnes ķīmijas, zaļās sintēzes un materiālzinātnes tendencēm.

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtā strādā ap 100 darbinieku, kas pārstāv dažādas zinātnes disciplīnas, tai skaitā ķīmiju, bioloģiju, materiālzinātni. Institūta galvenie zinātniskie virzieni

  • koksnes materiāli,
  • biorafinēšana,
  • zaļā ķīmija un biotehnoloģijas

attīstās, apvienojot fundamentālos un lietišķos pētījumus.

Institūta vadošie zinātniekiem lasa lekcijas dažādu augstskolu studentiem. Institūtā regulāri tiek izstrādāti bakalaura, maģistra un doktora darbi. LVKĶI Studentu padome Institūtā uztur aktīvu un radošu garu.

Paralēli pētījumiem tiek izstrādāti līgumdarbi, sadarbojoties ar Latvijas un ārzemju ražotājiem un risinot tiem aktuālas problēmas. Cieša sadarbība izveidojusies ar radniecīgām pētniecības iestādēm visā pasaulē, institūta darbinieki aktīvi iesaistās starptautiskos sadarbības projektos, darbinieku pieredzes apmaiņā, zinātnes popularizēšanas un zinātnes komunikācijas pasākumos.

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošs valsts zinātniskais institūts, kurš darbojas saskaņā ar "Zinātniskās darbības likumu" un "Atvasinātas publiskas personas "Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts"" nolikumu.

Aktuālais Institūta dokuments - Stratēģija 2025.-2030. gadam.

Misija

Konkurētspējīgu materiālu un produktu izstrāde no koksnes un citas biomasas ar zinātniski pamatotām, videi draudzīgām mazatkritumu tehnoloģijām.

Vīzija

Mēs, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, sevi ilgtermiņā redzam kā Baltijas bioekonomikas ekselences centru, kas par nākotnes industrijas mugurkaulu virza biorafinēšanu un koku attīsta kā modernu, videi un cilvēkam draudzīgu materiālu būvniecībā. Mūsu darbība vērsta uz atteikšanos no naftas resursu lietošanas, lai sasniegtu Eiropas 2050 Nulles Emisijas mērķus.

Vērtības

 

LVKĶI vērtību mākonis