Zaļā ķīmija ir viens no LVKĶI prioritārajiem virzieniem. Esam attīstījuši dažādas biomasas pārstrādes tehnoloģijas, kas ļauj iegūt tādus rūpniecībā izmantojamus ķīmiskos savienojumus, kā
- furfurols,
- etiķskābe,
- cukuri,
- anhidrocukuri un to atvasinājumi.
Iegūstam arī citus produktus kā bio-ogli, kas ar savu specifisko porainību un lielo virsmas laukumu ir izmantojama kā matrica heterogēnajiem katalizatoriem vai sorbents, un nanocelulozi inovatīviem pielietojumiem.
Iegūstam praktiski pielietojamas virsmas aktīvās vielas gan bioprocesu pētījumos, gan uz lignīna bāzes. Tāpat lignīnam atrodams pielietojums fenola-formaldehīda sveķos, vismaz daļēji aizvietojot fenolu un padarot materiālus ekoloģiskākus, un termoreaktīvu polimēru iegūšanā. Izmantojot dažādas jaunas receptūras, no atjaunojamām vai reciklētām izejvielām iegūstam poliuretāna polimērus. Savukārt, suberīnskābes var izmantot sintētisko polimēru un piedevu aizvietošanai poliolos PUR, lubrikantos un kā starpfāžu modifikators KPK un 3D tintēm.
Atbilstoši zaļās ķīmijas principiem strādājam pie metodēm, kā piemēram, tvaika sprādziens, pirolīze pārkarsēta ūdens tvaika vidē un mikroviļņu tehnoloģijas, lai samazinātu kaitīgu šķīdinātāju izmantošanu.