Izsludināts pirmais platformas BioPhoT pētniecības un inovāciju projektu (PIP) konkursa uzsaukums

Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) sadarbībā ar Latvijas vadošajām zinātniskajām institūcijām izsludina pirmo pētniecības un inovāciju projektu (PIP) konkursu platformas “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” (“BioPhoT”) ietvaros.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2025. gada 8. maijs un konkursā pētniecības un inovāciju projektu biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu un inženiersistēmu RIS3 jomās pieejami kopumā 6 miljoni eiro. Liela augsti novērtētu pieteikumu skaita gadījumā Platformas projektu vadības grupa var pieņemt lēmumu par papildus finansējuma piešķiršanu ne vairāk kā 2 miljonu eiro apmērā.
2025. gada 10. aprīlī, plkst. 10:00 Elektronikas un datorzinātņu institūta konferenču zālē, Dzērbenes ielā 14 notiks BioPhoT Infodiena par pieteikšanos konkursam, sadarbības iespējām ar mentoriem, kā arī tiks iztirzāti biežāk uzdotie jautājumi. Reģistrācija šeit: https://lu.ma/2pgowzmy
Katram PIP iespējams saņemt līdz 200 000 eiro finansējumu. Projekti jāīsteno 12 mēnešu laikā, ar iespēju pagarināt termiņu par 3 mēnešiem bez papildus finansējuma. Pieteikuma iesniedzējs ir zinātniskā institūcija. Konkursa nolikums un tā pielikumi atrodami šeit. PIP pieteikumu sagatavošanas procesā ir iespējams izmantot mentoru konsultācijas.
Lai pieteiktos mentora konsultācijai, lejupielādējiet un aizpildiet pieteikuma veidlapu (zem šī teksta) un nosūtiet uz e-pasta adresi: biophot@osi.lv.
BioPhoT (Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai) ir ilgtermiņa valsts pētījumu programma, kas izveidota, lai veicinātu sadarbību starp zinātniekiem un komercsektoru, attīstot jaunas tehnoloģijas ar augstu komercializācijas potenciālu biomedicīnas, fotonikas un saistītajās nozarēs.
Projekts “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” jeb BioPhoT; tiek īstenots Valsts Pētījumu programmas "Inovāciju fonds – Ilgtermiņa pētījumu programma" ietvaros. Platformas numurs: IVPP-EM-Inovācija-2024/1-0002.
Lejupielādēt BioPhoT mentoru pieteikuma veidlapu.