Jaunas metodes izpēte nanocelulozes izdalīšanai no biomasas un tās atlikumiem
Projekta apraksts
Projekta mērķis ir izpētīt jaunu, dabai draudzīgu, energopatēriņa un izmaksu ziņā rentablu metodi nanocelulozes iegūšanai no kokrūpniecības atlikumiem, iegūto nanocelulozi testēt inovatīvu bio-nanokompozītu sistēmu modeļu izstrādei ar pielietošanas potenciālu dažādās nozarēs.
Projekta galvenās darbības: Celulozes, lignocelulozes un tās atlikumu hidrolītiskās oksidēšanas izpēte; Vienlaicīgas delignifikācijas un celulozes oksidācijas metodes izstrāde; Jaunas principiālās tehnoloģiskas shēmas izstrāde nanocelulozes izdalīšanai no atjaunojamiem resursiem; Nanocelulozes piemērotības bio-nanokompozītu sistēmām izpēte.
Projekta dzīves cikla laikā paredzēti šādi rezultāti: 4 zinātniskās publikācijas, 3 tehnoloģiskās instrukcijas.
Zinātniskie konsultanti:
Dr.sc.ing. Marianna Laka
Dr. Michael Ioelovich
Dr. Uģis Cābulis
Projekta ilgums - 36 mēneši. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas plānotas EUR 133 805,88, t.sk. ERAF līdzfinansējums 85%, apmērā – 113 734.99 EUR.
Uzsaukums, aktivtāte: Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.2. pasākums "Pēcdoktorantūras atbalsts"
Projekta partneri
Vadošais partneris - Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts
Sadarbības partneri:
- Slovēnijas Nacionālā ķīmijas institūts, Polimēru ķīmijas un tehnoloģiju departaments
- VTT Technical Research Centre Ltd.
- LEPAMAP group, University of Girona