Pārlekt uz galveno saturu

BIC informācijas diena Briselē

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts (LVKĶI) kā Bio-based Industries Consortium (BIC) asociētais biedrs 12. februārī piedalījās BIC informācijas dienā un sadarbības veidošanas pasākumā (Matchmaking Event (MME)) Briselē. LVKĶI šajā pasākumā pārstāvēja Dr. sc. ing. Uģis Cābulis. Šis ikgadējais pasākums ir lieliska iespēja satikt potenciālos partnerus, veidot konsorcijus un stiprināt sadarbību bioekonomikas jomā.  Organizatori norādīja, ka šī gada pasākums ir bijis lielākais no līdzšinējiem pasākumiem. Šogad pasākumā piedalījās vairāk nekā 370 BIC biedru, pārstāvot dažāda lieluma uzņēmumus, universitātes un pētniecības institūtus.

Dr.sc.ing. Uģis Cābulis aktīvi piedalījās diskusijās un tikās ar citu organizāciju pārstāvjiem, lai veicinātu jaunu projektu izstrādi un dalītos pieredzē par atjaunojamo resursu izmantošanu un biomasas pārstrādi. Lai maksimāli izmantotu MME sniegtās iespējas, Uģis Cābulis novadīja 15 B2B tikšanās. (!) 

“LVKĶI līdz šim ar panākumiem piedalījies CBE JU projektu konkursos, un mums jāturpina aktīvi strādāt, lai cerētu uz panākumiem arī turpmāk,” gandarījumu pauda Dr. Uģis Cābulis.

BIC ir Eiropas nozares asociācija, kas veicina pāreju uz ilgtspējīgu bioloģiskiem resursiem balstītu ekonomiku. Asociācija apvieno uzņēmumus no dažādām nozarēm, sākot no resursu audzēšanas līdz pat tirgus dalībniekiem, lai attīstītu inovatīvas vērtību ķēdes, izmantojot atjaunīgos bioloģiskos resursus.  

BIC ir arī partneris Bio-based Industries Joint Undertaking (BBI JU) – publiskā un privātā sektora partnerībā ar Eiropas Komisiju. Šīs partnerības mērķis ir veidot inovatīvas vērtību ķēdes, izstrādājot jaunas biorafinēšanas tehnoloģijas, kas pārveido atjaunīgos dabas resursus par ilgtspējīgiem bioproduktiem, materiāliem un degvielām.  

BIC misija ir veicināt inovāciju un sadarbību starp dažādām nozarēm, lai aizstātu fosilās izejvielas ar ilgtspējīgām alternatīvām, kā arī atbalstīt konkurētspējīgu, uz bioloģiskiem resursiem balstītu produktu izstrādi, kas veicina ES klimata un ilgtspējas mērķu sasniegšanu.

BIC biedri un Eiropas Komisija kopīgi izstrādā un apstiprina Stratēģisko inovācijas un pētniecības programmu (SIRA), kas nosaka galvenos tehnoloģiskos un inovācijas izaicinājumus ilgtspējīgas un konkurētspējīgas industrijas izveidei Eiropā.

Papildus tam BIC ir izveidojis bioekonomikas platformu, kurā industrijas pārstāvji var sazināties, balstoties savstarpējās interesēs. Platforma koncentrējas uz lokālo vērtību ķēžu izveidi un piekļuvi finansējumam, palīdzot reģioniem un industrijai pārvarēt plaisu starp investīciju iespējām un finansiālajiem stimuliem. Kopumā BIC spēlē nozīmīgu lomu Eiropas pārejā uz ilgtspējīgu aprites bioekonomiku, veicinot inovācijas, sadarbību un risinājumu ieviešanu dažādās nozarēs.