Drošu tehnoloģiju integrācija aizsardzībai pret Covid-19 veselības aprūpes un augsta riska zonās

Project status

Completed

Project execution time

01.07.2020 to 31.12.2020

Project type

VPP

Project number

VPP-COVID-2020/1-0004

Head of the Institute Department

Inese Filipova

Involved laboratories

Cellulose Laboratory

Call, activity

Valsts pētījumu programmas “Covid-19 seku mazināšana”

Project goal

Pētījums vērsts uz to, lai ierobežotu Covid-19 un citu slimību izplatību veselības aprūpes un augsta riska zonās, izstrādājot drošas, inovatīvas tehnoloģijas un produktus kolektīvai un individuālai iedzīvotāju un profesionāļu aizsardzībai. Viens no pētījuma uzdevumiem ir izmēģināt un testēt konceptuālas kompozīcijas individuālos aizsardzības izmantojamam filtrējošam kompozītmateriālam. Pētnieki strādās arī pie automatizēta aprīkojuma gaisa un virsmu dezinfekcijai – mobila robota virsmu dezinfekcijai, dezinfekcijas vārtiem, kuros ar dezinfekcijas līdzekli tiek apsmidzināti cilvēki, kas tiem iet cauri, aprīkojuma gaisa dezinfekcijai un citiem pētniecības uzdevumiem, kopumā izstrādājot septiņus prototipus un sagatavojot sešus zinātniskos rakstus.

LV KĶI projekta sadaļas mērķis ir izstrādāt individuāliem aizsardzības līdzekļu filtrējošam slānim pielietojamu bionoārdāmu kompozītmateriāla membrānu no dabīgām šķiedrām. Tiks testēta un pielāgota materiāla struktūra, biezums, blīvums, gaisa caurlaidība.

Projekta ilgums: 6 mēneši.

Kopējais finansējums: 497 580, 00 EUR

LV KĶI finansējums: 37 500, 00 EUR

Projekta koordinātora veidota projekta mājas lapa

Projekta īstenošanas gaita

2020.12.22 - Zinātnieki prezentē inženiertehniskus risinājumus Covid-19 ierobežošanai

 

2020.11.04 - KĶI izstrādā dabai draudzīgu filtrējošu membrānu cīņai ar Covid-19. Valsts pētījumu programmas “Covid-19 seku mazināšanai” projekta VPP-COVID-2020/1-0004 “Drošu tehnoloģiju integrācija aizsardzībai pret Covid-19 veselības aprūpes un augsta riska zonās” ietvaros Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta pētnieki izstrādājuši bio-noārdāmu filtrējošu membrānu no dabiskām šķiedrām. Jaunais materiāls tiks izmantots kā filtrējošais slānis unikāla dizaina aizsargmaskā, kuru Projekta ietvaros izstrādājuši RTU pētnieki - sižets LSM.lv , RTU portāls