Aktuālie jaunumi

Bērza tāss suberīnskābju saistviela nekaitīgu mēbeļu, kokskaidu plātņu un saplākšņu ražošanai

10 Mar 2020 - 14:33

Suberīnskābju saistviela ir dabisks, bioloģisks un inovatīvs materiāls, ko iegūst no bērza tāss. Tai piemīt daudz unikālu īpašību, kuru dēļ suberīnskābju saistviela izcili aizstāj formaldehīda sveķus, sojas miltus un pMDI saistvielas, kas izmantojamas mēbeļu, kokskaidu plātņu un saplākšņu ražošanā.

LVKĶI Pētniece Dr. Inese Fiļipova - dalība zinātniskajā mobilitātē Slovēnijā

11 Feb 2020 - 19:41

Celulozes laboratorijas pētniece un pēcdoktorante Dr. Inese Fiļipova no 2020. gada 19. janvāra līdz 1.

#ZinātneLatvijai Jānis Rižikovs

7 Jan 2020 - 00:00

Izglītības un zinātnes ministrija jau trešo gadu, veidojot izstādi #ZinātneLatvijai, stāsta par mūsu zinātniekiem, kuri nes Latvijas vārdu pasaulē un iedvesmo jaunradei. Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Dr. Jānis Rižikovs ir izvēlēts kā viens no 2020. gada kalendāra sejām.

Baltijas jūras aļģu ilgtspējīga izmantošana

19 Dec 2019 - 00:00

2019. gada 17. decembrī institūta pētnieks Dr. Oskars Bikovens un vadošā pētniece Dr. Sarmīte Janceva piedalījās ERAF projekta GRASS pirmajā pasākumā Liepājā "Jūras aļģes - tradīcijas, pieredze un iespējas", kurš bija veltīts aļģu rūpnieciskās izmantošanas iespēju pētniecībai. Seminārs notika Eiropas Reģionālā Attīstības fonda (ERAF) projekta "Baltijas jūras aļģu ilgtspējīga izmantošana / Growing algae sustainably in the Baltic Sea (GRASS)".