Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts

mežs
Biorafinēšana
TGA
Biorafinieris
Biomasa
Koksnes materiāli
Bērza tāss

Mūsu vīzija

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts kā Baltijas bioekonomikas ekselences centrs, kas par nākotnes industrijas mugurkaulu virza biorafinēšanu un attīsta koku kā modernu, videi un cilvēkam draudzīgu materiālu būvniecībā. Mūsu darbība vērsta uz atteikšanos no naftas resursu lietošanas, lai sasniegtu Eiropas 2050 Nulles Emisijas mērķus.

Zinātniskā darbība

Koksnes ķīmijas institūta darbinieki pārstāv dažādas zinātnes nozares, t. sk., ķīmiju, bioloģiju, materiālzinātni. Institūta galvenie zinātniskie virzieni - koksnes materāli, biorafinēšana, zaļā ķīmija - attīstās, apvienojot pētījumu fundamentālos un lietišķos aspektus.

Institūta pētījumi atspoguļo dabas daudzveidību un atrod pielietojumu visdažādākajās jomās.

Mūsu misija

ir konkurētspējīgu materiālu un produktu izstrāde no koksnes un citas biomasas ar zinātniski pamatotām, videi draudzīgām mazatkritumu tehnoloģijām.

Aktualitātes

Pasākumi

Izstāde "No bērza sēklas līdz betulīnam" Farmācijas Muzejā
Datums
7. jūnijs, 2024 - 19. aprīlis, 2025
Atrašanās vieta
Rīga

Izstāde "No bērza sēklas līdz betulīnam" Farmācijas Muzejā

Farmācijas Muzejā, Riharda Vāgnera ielā 13, Rīgā atklāta izstāde "No bērza sēklas līdz betulīnam", kurā saistošā veidā parādītas plašās un inovatīvās bērza izmantošanas iespējas. Izstādes sagatavošanā kopā ar sadarbības partneriem piedalījušies Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta Biorefinēšanas laboratorijas zinātnieki. Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Dr.sc.ing. Aigars Pāže: "Koksne ir Latvijas dabas lielākā bagātība jeb ilgtspējīgā "zaļā nafta', no kā var iegūt dažādas izejvielas tālākai plaša spektra vērtīgu ķīmisko savienojumu sintēzei. Bērzam ir unikāla uzbūve. Pateicoties mērķtiecīgai zinātnieku sadarbībai ar bērza pārstrādes industrijas pārstāvjiem, katru koka daļu iespējams pārvērst dažādos augstas pievienotas vērtības produktos, kas var kalpot cilvēkiem dažādās ikdienas dzīves sfērās, sākot no mēbelēm, higiēnas precēm un celtniecības materiāliem, līdz pat uztura bagātinātājiem, pārtikai, kosmētikai un, protams, farmācijai. Šī izstāde ir veids, kā parādīt plašākai sabiedrībai to lielo zināšanu un pieredzes apjomu, kas Latvijā veidojies, pētot un pārstrādājot mūsu ainavai tik raksturīgo bērzu." Izstāde apskatāma līdz 2025. gada 19. aprīlim. Farmācijas Muzejs
BISC-E titilbilde
Datums
23. - 24. aprīlis, 2025
Atrašanās vieta
Rīga

BISC-E studentu konkursa Nacionālais fināls

2025. gada aprīļa beigās notiks starptautiskā studentu konursa "Bio-based Innovation Student Challenge Europe BISC-E" nacionālais fināls. BISC-E ir Bio-Based Industries Consortium paspārnē organizēts ikgadējs pasākums ar mērķi apbalvot izcilus studentus, kas darbojas bioekonomikas jomā un ir gatavi aktīvi, radoši un prasmīgi risināt tehnoloģiskos izaicinājumus, kas skar mūsdienu sabiedrību. Starptautiskā konkursa mājas lapa atrodama šeit Latvijas augstskolu studenti tiek aicināti piedalīties konkursā, kurā studentu komandām jāprezentē sava inovācija – videi draudzīgs, ilgtspējīgs produkts vai tehnoloģija. Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts organizē BISC-E konkursa nacionālo atlasi. Dalībnieki aicināti reģistrēt savas komandas līdz 15. decembrim, rakstot uz e-pastu BISC-E vietējai kontaktpersonai Uģim Cābulim (ugis.cabulis@kki.lv). Lai reģistrētos, jānosūta komandas nosaukums, dalībnieku un konsultanta vārds, kā arī inovācijas aprakstu līdz 150 vārdos angļu valodā. Pēc tam komandas gatavos savu inovāciju pilnos aprakstus un sniegs prezentācijas nacionālajā finālā, kas notiks Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta Studentu konferences ietvaros 2025. gada aprīlī. Nacionālā fināla laikā žūrija izvēlēsies uzvarētāju, kas saņems naudas balvu un iespēju piedalīties jau Eiropas finālā. Ar iepriekšējo gadu BISC-E finālistiem var iepazīties šeit.