LATVIJAS VALSTS KOKSNES ĶĪMIJAS INSTITŪTS
bilde

   

06.02.2009 - Meža nozares gada balva Zelta čiekurs nominācijā Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā Zelta čiekuru saņēma Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētātājs, LZA īstenais loceklis dr. Bruno Andersons. 

  

|-BA0602009.jpg 300x400px

   

Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu: dvēselē vienkāršs, formā izsmalcināts, atvērts kā saule, silts kā mājas svētība un sīksts kā latvietis. Nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.

 

Laureāti šajā nominācijā ir arī Jānis Donis un Pēteris Zālītis.

 

Nominācijā Par inovatīvu uzņēmējdarbību Zelta čiekuru saņēma a/s Latvijas Finieris. Savukārt laureāti šai nominācijai bija arī SIA Kvinta A, AS Latvijas valsts meži struktūrvienība LVM Sēklas un stādi un SIA Marks M.

 

Nominācijā Par ilgtspējīgu saimniekošanu Zelta čiekuru saņēma ir Madars Kalniņš, bet laureāti bija arī Staņislavs Prikņa un Ainārs Zvirgzdiņš.

 

Balvu Zelta čiekurs nominācijā Par mūža ieguldījumu saņēma Alfons Grīnfelds, Rita Insberga, Jānis Kazeks, Antons Kažemaks un Viktors Šķērsts.

 

Visi Gada balvas ieguvēji savu mūžu veltījuši meža nozares attīstībai un ir profesionāļi savā jomā, kuru devumu augstu novērtējuši meža nozares pārstāvji.

 

Meža nozares Gada balva Zelta čiekurs tika pasniegta jau piekto gadu. Balvas pretendentu vērtēšanu organizē Zemkopības ministrija, un tā notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātus vērtē eksperti un otrajā - zemkopības ministra vadītā Meža dienu komiteja.

 


A A A
Vēstule KĶI
Ierosinājumi par mājas lapu
© 2007-2016, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts
Lapa atjaunota 09.02.2009.